Testovací centrum PEF » Novinky » Nový inovativní přístup Testovacího centra PEF: Náhodné přidělování počítačů pro rozložení využití počítačů a eliminaci front u skříněk

Testovací centrum PEF dnes implementovalo nový systém náhodného přidělování počítačů, jehož hlavním cílem je zabránit shlukování studentů a vytvoření front u přidělovaných skříněk.

V rámci tohoto nového systému je každému studentovi při příchodu do TC náhodně přiřazen jeden z počítačů. Tento proces je řízen pomocí sofistikovaného softwarového rozhraní, které zpracovává přidělování zdrojů včetně čísel počítačových stanic. Cílem je zajistit, aby studenti nebyli usazeni příliš blízko sebe a aby se v určitých oblastech nevytvářely fronty.

„Jedním z hlavních důvodů zavedení tohoto systému je zlepšení logistiky v TC a zajištění většího rozložení studentů v prostoru,“ vysvětluje vedoucí provozu Testovacího centra PEF.

Zavedení náhodného přidělování počítačů je součástí širší strategie Testovacího centra PEF zaměřené na inovaci testovacích metod. Středisko informačních služeb se tímto krokem snaží vylepšit uživatelskou zkušenost studentů, ale také podporovat objektivnější a efektivnější systém testování.

, ,