čekací listina

Testovací centrum PEF » Novinky » Experimentální řešení pro přeplněné Testovací centrum: čekací listiny nabízejí šanci

TL;DR: Přihláška na čekací listinu pro náhradníky

Scénář situace

Představte si, že jste v posledním ročníku a máte jít za pár týdnů ke státnicím.

Jenže vám zbývá ještě jedna, poslední zkouška.

Podařilo se vám dneska přemluvit zkoušejícího, aby vám dal ještě termín. Bude to už zítra. Do 13.5. musíte totiž na studijní odevzdat přehled známek u UISu – a ty musíte mít samozřejmě všechny.

Otvíráte si Moodle a jdete si rychle zarezervovat termín. Jenže – problém. Testovací centrum PEF je do neděle 19.5. – na příštích deset dní – plně obsazeno.

Co teď? Můžete obnovovat stránku Moodle a čekat, jestli se na zítra něco neuvolní… Ale nejsou to moc dobré vyhlídky.

Co víme o problému?

V úterý jsme na schůzi SIS řešili, že TC je opravdu plně obsazené a nemáme už jak jej více otevřít. (Je otevřené o víkendech, zavřené ve sportovní den ČZU a na Miss Agro, kdy jej navíc potřebuje odbor bezpečnosti.) Odpovídá to přesně projekci proděkana, doc. Houšky – věděli jsme to už v únoru, že to bude plné.

Na schůzi SIS jsme také řešili, že denně X lidí – podle přibližných odhadů je to cca 7 %, až kolem 40 za den – bez omluvy na test nepřijde a rezervaci nezruší. Blokují tím místa ostatním a mohou za to být pro příště penalizováni.

Doprogramovali jsme tedy zprávy, které jsou nyní zasílány automaticky těm, kteří nepřišli – je to neohleduplné vůči spolužákům.

Nová funkcionalita

Dnes byla přidána ještě jedna nová funkcionalita, která studentům přináší šanci se na nevyužitá místa v TC dostat. Je to zatím bez záruky, ale přináší aspoň nějakou naději pro ty, kteří by se jinak do TC nedostali.

Testovací centrum nabízí experimentálně unikátní možnost pro ty, kteří nutně potřebují rezervaci na svůj test a jsou ochotni čekat a zařadit se mezi náhradníky za studenty, kteří se na svoji rezervaci nedostaví.

Jedná se o zcela novou službu – prozatím pouze v testovacím provozu a bez záruky!

Studenti se mohou na denní čekací listinu přihlásit prostřednictvím odkazu:

Po přihlášení studentovi/studentce přijde potvrzení, že je na čekací listině. Musí být nadále připravena v blízkosti TC (ne uvnitř TC a ne v budově rektorátu), aby mohl/a dorazit do 5 minut, až jí/jemu zašleme automatický e-mail, že se někdo nedostavil a může tak využít volný termín. Od okamžiku, kdy je e-mail zaslán se musí dostavit do 5 minut ke kiosku se studentskou identifikační kartou a co nejdříve následně začít psát svůj test.

Celkově má od okamžiku zaslání e-mailu 59 minut na dokončení testu. (Nemůžeme rezervovat více – následující sloty mohou být, a aktuálně nejspíše budou, plně obsazeny.)

Věříme, že jsme tímto v dané chvíli maximálně zefektivnili provoz TC PEF a co nejvíce vycházíme vstříc studentům, kteří nutně potřebují psát testy. Všem držíme palce, aby se jejich úsilí zdařilo.

Upozorňujeme

Studenty současně důrazně upozorňujeme,

1. že čekací listina a možnost využití neobsazených slotů v TC je zcela bez bez záruky (a nevzniká na to žádný nárok),
  2. že případné dotazy je možné řešit e-mailem na tc@pef.czu.cz (nelze je řešit s dozorem TC),
  3. že není povoleno vyčkávat v prostorách TC PEF a v budově rektorátu ČZU
  4. a že platnost přístupu je opravdu jenom 5 minut – je nutné do té doby přijít se studentskou identifikační kartou ke kiosku.

Děkujeme za pochopení!

Za tým TC PEF